Tarp mokslininkų vyksta įtemptos diskusijos dėl medicininių Kanapės produktų terapinės naudos. Nors keliose Jungtinės Amerikos Valstijos valstijose jau yra legalizuotos medicininės kanapės, federalinė Vyriausybė ir toliau klasifikuoja ją kaip pirmąją sąraše kontroliuojamą medžiagą. O tai netik daro neteisėtą jos turėjimą ir disponavimą, bet ir riboja medicininius tyrimus, susijusius su galima Kanapių nauda.
Argumentai „UŽ“
Turinys
Medicininės kanapės legalizavimas dėl medicininių priežasčių palankiai vertinamas daugelio JAV, Europos ir Azijos šaliūų, įskaitant ir medicinos bendruomenes ir Valstybės valdančiuosius. Keletas medicininės marihuanos argumentų yra šie:
- Medicininė kanapė veiksmingai malšina pykinimą ir vėmimą. Tyrimai parodė, kad farmacinės Kanapės gali sumažinti pykinimą, kurį sukelia chemoterapija, vartojamos vėžiui gydyti ir beveik visiškai pašalina vėmimą;
- Marihuana gali palengvinti raumenų spazmą, kuris kartais susijęs su išsetine skleroze ir paralyžiumi;
- Marihuana gali padėti gydyti apetito praradimą, atsirandantį su tokiomis ligomis kaip AIDS, bei tam tikros rūšies vėžio formomis;
- Marihuana gali palengvinti tam tikrų rūšių lėtinį skausmą, įskaitant ir neuropatinį skausmą;
- Marihuana yra saugesnė nei kai kurie kiti farmaciniai vaistai, skirti tiems patiems simptomams gydyti, pavyzdžiui jis gali būti naudojamas vietoje opioidų skausmui malšinti. Opiodai sukelia didelę priklausomybę ir paprastai nerekomenduojami vartoti ilgai gydant lėtinį skausmą;
- Kanapės nereikia rūkyti, kad būtų mediciniškai naudingos. Dabar yra tokių produktų kaip kanabidiolio (CBD) aliejai, vietinio poveikio skausmą malšinantys vaistai, valgomieji produktai ir kiti nerūkymo tikslai;
- Nustatyta, kad atskirų Kanapių junginių yra naudingi, kai jie yra izoliuoti, pavyzdžiui, kaip CBD, jie gali dar labiau patobulinti gydymo galimybes;
- Marihuana šimtus metų buvo naudojama kaip natūralus vaistas, užtikrinantis ne tik gerą savijautą, bet ir turintis gydomąjį poveikį.
Argumentai „PRIEŠ“
Kiekvienam asmeniui, pasisakančiam už marihuanos legalizavimą medicininiais tikslais, yra kitas asmuo, kuris tam prieštarauja. Keletas opozicijos argumentų yra šie:
- Dažnas marihuanos vartojimas gali rimtai paveikti Jūsų trumpalaikę atmintį;
- Dažnas vartojimas gali pakenkti Jūsų pažinimo galimybėms;
- Rūkant marihuaną gali smarkiai pažeisti Jūsų plaučių audinį;
- Rūkomojoje marihuanoje yra vėžį sukeliančių junginių;
- Marihuana kelia piktnaudžiavimo ir priklausomybės riziką;
- Marihuana yra susijusi su dideliu automobilių padarytų avarijų skaičiumi, nelaimingų atsitikimų darbo vietoje;
- Marihuana yra neteisėta pagal įstatymus daugumoje Pasaulio šalių. Kai kuriose valstybėse ji yra priskiriama prie I klasės narkotinių medžiagų ir už disponavimą, turėjimą gali grėsti baudžiamoji atsakomybė.
Daugiau mokslinių tyrimų
Anksčiau klinikiniai tyrimai, skirti įvertinti marihuanos veiksmingumą gydant tam tikras ligas, buvo labai riboti. Medicininei marihuanai vyraujant visame Pasaulyje, mokslininkai gali atlikti žymiai daugiau tyrimų su ja.
Tačiau dabartinių tyrimų ekspertų apžalgose ir toliau teigiama, kad reikia atlikti daugiau tyrimų. Daugelis kliūčių yra susijusių su Kanapių kokybės ir dozavimo kontrole. Kol marihuana nebus priskiriama nuo I grupės narkotinių medžiagų, tol ir nebus atlikta daugiau kokybiškesnių medicininių tyrimų dėl jos poveikio žmogaus organizmui.
Jei mes tikrai norime galutinio atsakymo ar marihuana yra vertingas daiktas mūsų sveikatai, turi turi būti įvertinta pagal tuos pačius standartus kaip ir visi kiti farmaciniai vaistai.