Štai ką apie tai sako mokslas
Vyrai, norintys tapti tėčiais ir retkarčiais rūkydami kanapes, dažnai yra paranojiški dėl savo spermos. Nors vis daugiau tyrimų susieja pernelyg didelį marihuanos vartojimą su vyrų nevaisingumu, naujas tyrimas rodo, kad gali kilti ir kitų pavojų. Kai šie vyrai būna vaisingi, nepaisant kanapių rūkymo, bet tai gali padidinti jų vaiko autizmo riziką. Išvados kelia daug svarbių klausimų poroms, bandančioms tapti tėvais. Gydytojams ir mokslininkams kyla dar daugiau klausimų. Jie bando išsiaiškinti, ar kanapių rūkymas, bandant pastoti, gali būti laikomas saugiu.
Iki šių tyrimų spermos ir marihuanos klausimai daugiausia buvo susiję su vaisingumu.
Turinys
Medicininis ir mokslinis sutarimas yra tas, kad jei porai sunku pastoti, tada vaikinui nėra gera idėja rūkyti kanapių suktinę. „Viskas, ką galime pasakyti – Jūsų „plaukikai“ gali būti ne tokie vikrūs ir sveiki, kokie galėtų būti, jei Jūsų sistemoje nebūtų marihuanos“. – sako gydytojas Jaminas Brahmbhattas, urologas ir seksualinės sveikatos ekspertas iš „Orlando Health“. „Vyro nevaisingumo atveju, rekomenduoju nutraukti marihuanos vartojimą, kad būtų kuo didesnis vaisingumas.“
Gydytojai, kaip Brahmbhattas, pataria nevartoti Kanapių vyrams, bandantiems susilaukti vaikų. Remiantis tyrimais, rodančiais, ką tai daro spermai – intensyvus vartojimas mažina spermatozoidų skaičių, judrumą (iš esmės jų gebėjimą plaukti) ir padidina spermos deformaciją. Bet akivaizdu, kad tai nereiškia, jog dėl marihuanos neišvengiamai spermatozoidai tampa nenaudingi. Jei tai būtų, paaugliai ją naudotų kaip kontraceptinę priemonę, o „Phish“ gerbėjai būtų išnykę.
Vyrai, kurie nėra ypač susirūpinę dėl vaisingumo problemų, mažomis dozėmis marihuana gali padėti kovoti su erekcijos disfunkcija ir sustiprinti moterų libido, palengvinti seksą.
Svarbesnis klausimas yra, kas nutinka, kai jie tai daro?
„Mes nustebome atradę šį reikšmingą ryšį tarp marihuanos vartojimo vyrams ir šio geno pokyčių, susijusių su autizmu“. – sako tyrimo bendraautorė Rose Schrott, doktorantė. Duke universiteto studentas, atlikęs kitą tyrimą, kuris parodė 177 galimus genetinius pokyčius vyrų, vartojusių marihuaną, spermoje.
Gydytojas ir Harvardo apmokytas holistinės priežiūros ekspertas daktaras Jordanas Tishleris mano, kad jei kanapių rūkymo rizika būtų tokia reikšminga, padarinius visuomenėje pamatytume labiau. Tai nereiškia, kad Kanapių vartojimas bandant pastoti yra nerizikingas. Tačiau tą mažesnę riziką reikia atidžiai išnagrinėti atliekant daug daugiau oficialių tyrimų.
Pagunda pereiti prie išvados, kad padidėjęs autizmo atvejų skaičius gali būti siejamas su marihuanos integravimu į aplinką. Kadangi jos gamyba per pastaruosius 25 metus išaugo dešimt kartų. Vis dėlto svarbu pabrėžti, kad šis tyrimas nėra tiesiogiai susijęs su vyrų marihuanos vartojimu ir jų atžalų autizmu. Tai reikalauja daugiau ištirti šią problemą. Negalime būti tikri, kad Kanapės sukėlė problemą. Tačiau jei tėvai dėl to visą savo gyvenimą jaustųsi siaubingai, tada turbūt turėtų atsisakyti marihuanos.