Naujas tyrimas atskleidė, kad medicininėmis kanapėmis besigydantys pacientai naudoja mažiau sveikatos priežiūros išteklių ir praneša apie pagerėjusią gyvenimo kokybę.
Turinys
Iki šiol buvo atlikta labai mažai tyrimų, ar JAV valstybėje Kanapėmis sergantys pacientai suvokia šio vaisto naudą sveikatai. „Johns Hopkins Medicine“ ir „The Realm of Caring Foundation“ tyrėjai apklausė pacientus, norėdami išsiaiškinti, ar jie pranešė apie mažiau skausmo, geresnio miego ir sumažėjusio nerimo, ir ar tai prisideda prie geresnės gyvenimo kokybės.
Pacientai taip pat pranešė, kad vartojo mažiau receptinių vaistų ir rečiau lankėsi skubios pagalbos skyriuje ar buvo paguldyti į ligoninę nei žmonės, kurie Kanapes nenaudojo medicininiais tikslais – tai parodė, kad kanapėmis sergantys pacientai mažiau patiria sveikatos priežiūros išteklius.
Tyrimas paskelbtas žurnale „ Cannabis and Cannabinoid Research“ .
Sumažinti sveikatos priežiūros išlaidų naštą medicininėmis Kanapėmis
Tyrėjai praneša, kadangi šis ankstyvas darbas rodo medicininę Kanapių naudą, skubiai reikia daugiau lėšų ir atlikti klinikinius tyrimus. Tyrimais būtų galima nustatyti, kokias sąlygas šis augalas gali gydyti.
Johnsas Hopkinso universiteto medicinos mokyklos psichiatrijos ir elgesio mokslų docentas Ryanas Vandrey teigė: „Manęs nestebino tai, kad žmonės teigia, jog jaučiasi geriau vartodami medicinines Kanapes. Tačiau buvo netikėta pamatyti, kad šie žmonės naudojasi mažiau sveikatos priežiūros išteklių.
„Kai mes įvertinome žmones prieš ir po medicininių Kanapių vartojimo ir pamatėme tuos pačius pokyčius, pastebėtus Kanapių vartotojų ir kontrolinės medžiagos skerspjūvio palyginime, tada mes žinojome, kad turime įtikinamą patvirtinimą, rodantį tikrąją medicininę naudą“.
Tyrimo rezultatai parodė, kad medicininėmis Kanapėmis sergantys pacientai pranešė apie 8% geresnę gyvenimo kokybę, 9% – skausmo ir 12% – nerimo.
Kanapėmis besigydantys pacientai taip pat pranešė, kad vartojo 14% mažiau receptinių vaistų, nes 39% rečiau lankėsi skubios pagalbos skyriuje. O 46% rečiau buvo paguldyti į ligoninę mėnesį prieš apklausą. Vandrey pridūrė: „Šis tyrimas buvo 30 000 pėdų vaizdas į kraštovaizdį, ir dabar mums reikia išsiaiškinti, kokiomis sąlygomis faktiškai naudingas medicininis Kanapių vartojimas“.
Vandrey su kolegomis dabar ištirs medicininių Kanapių poveikį epilepsijai, nerimo sutrikimams ir autizmui.