Kanapių augintojams dažnai reikia susidurti su daugybe išorinių veiksnių, kurie kenkia jų pasėliams – kaip jie gali apsaugoti savo augalus nuo kenkėjų?
Turinys
Problemos, kurios gali paveikti Kanapių augalus, apima tokias problemas kaip aplinkos klimatas ir ūmios oro sąlygos, dirvožemio kokybė. Taip pat vabzdžiai ir kiti kenkėjai, galintys sunaikinti ir užteršti augalą, įskaitant erkes, amarus, muses, kirminus, grybelius, pelėsį ir patogenus. Ir net kai kurie oportunistiniai žinduoliai, tokie kaip graužikai ir elniai. Taigi, kaip Kanapių augintojai gali apsaugoti savo augalus nuo kenkėjų?
Cheminiai insekticidai
Cheminis gydymas yra greičiausias ir veiksmingiausias būdas apsaugoti vertingą Kanapių derlių nuo destruktyvių kenkėjų, greitai ir ryžtingai sunaikinant, atgrasant parazitus.
Tačiau, kaip ir bet kuris kitas žemės ūkio maisto produktas, Kanapės, pagamintos naudojant pesticidus, prieš parduodant turi būti kruopščiai išvalytos, kad apsaugotų vartotoją nuo bet kokio liekamojo toksiškumo. Pesticidų likučių rizika ypač aktuali gaminant Kanapes. Nors oficialiai buvo patvirtinti keli cheminiai pesticidai, skirti naudoti valgomuose augaluose. Daugelis Kanapių vartotojų labiau mėgsta rūkyti savo produktą, o pesticidų liekanų deginimas ir įkvėpimas gali būti daug žalingesnis vartotojo sveikatai.
Skirtingas Kanapių teisėtumas visame pasaulyje yra dar vienas svarbus veiksnys
Tai veiksnys, turintis įtakos cheminių pesticidų naudojimo saugai. Dėl dviejų pagrindinių priežasčių. Pirma, tose valstijose ir regionuose, kur Kanapių auginimas ar vartojimas nėra teisėtas, jos neteisėtas statusas kliudo atlikti išsamius tyrimus. Jei įstatymais mokslininkams neleidžiama ištirti galimo chemikalų, naudojamų Kanapėms gydyti, poveikio ir toksiškumo rizikos, tada net ir legalizavus, tai reiškia, kad trūksta patikimos įrodymų bazės. Nes augintojai ir gamintojai nėra geriausiai informuojami kaip apsaugoti savo klientus. Pavyzdžiui, JAV Aplinkos apsaugos agentūra, prižiūrinti ir reguliuojanti pesticidų naudojimą žemės ūkyje, neišleido oficialių patvirtinimų jokiems pesticidams Kanapių ar Kanapių auginime iki 2019 m. Gruodžio mėn.
Dėl nepakankamos priežiūros, kurią lemia sunkių tyrimų reglamentavimas, savo ruožtu kyla į antrąją saugos problemą. Neturėdami pakankamai duomenų ar nurodymų, kurie nustatytų, kokie kenkėjų kontrolės metodai yra saugiausi, augintojai paprastai pasirenka stipriausią arba pigiausią turimą cheminį apdorojimą. Kai kurie iš šių cheminių pesticidų nėra skirti naudoti maisto produktuose ar vartojimo reikmenyse; kai kurie jų gali būti toksiški ar kancerogeniški. Vyraujantis švietimo ir informuotumo stoka kartu su netinkamomis išlaidų mažinimo priemonėmis reiškia, kad kai kurie pesticidai, naudojami tam tikrose Kanapių auginimo operacijose, yra skirti naudoti tik dekoratyviniams augalams.
Tais atvejais, kai Kanapių auginimui yra draudžiami arba griežtai licencijuojami lauko augintojai, ūkininkai, dirbantys lauke, paprastai mano, kad vidaus patalpų klimatas ir aplinkos drėgmė yra vabzdžių ir grybelių auginimo vieta. Tačiau jei augintojai patalpose reaguoja į užkrėtimą, naudodamiesi didesniu kiekiu cheminio apdorojimo, jie gali pastebėti, kad uždaroje erdvėje susidaro perteklinių augalų liekanų po derliaus nuėmimo.
Organiniai insekticidai
Natūralūs insekticidai, gauti iš organinių junginių ar augalų ekstraktų, kelia mažesnę žalą galutiniam vartotojui. Nors daugelis natūralių ir organinių pesticidų apdorojimo būdų vis dar yra toksiški žmonėms. Vis dėlto reikia stengtis atidžiai pašalinti galutinio produkto likučius ir ūkininkai turėtų imtis tinkamų apsaugos priemonių, kad neliktų pėdsakų.
Gamtoje įsišakniję pesticidai apima:
- Pirėnai, kurių veiklioji medžiaga yra išgaunama iš chrizantemų. Chrizantemų aliejus šimtmečiais buvo naudojamas sodininkystėje kaip natūralus kenkėjų atgrasiklis;
- Azadirachtinas, populiarus natūralių ir organinių pesticidų aktyvus komponentas, gaunamas iš neem aliejaus. Azadirachtinas sustabdo kenkėjų vabzdžių augimą ir pelėsį, neleidžia jiems dėti kiaušinių;
- Augalų ekstraktai, pradedant česnakais ir kajeno pipirais, baigiant rozmarinais ir cinamonu. Kanapių pasėlių apdorojimas atskirais ar sumaišytais augaliniais aliejais, siekiant sunaikinti ar atgrasyti nuo kenkėjų gali sustiprinti produkto „organinį vientisumą“. Tai yra mažiausiai tikimybė vartotojui pakenkti.
Naudingi vabzdžiai
Tai vabzdžiai, maitinantys žemės ūkio kenkėjus, patys netrukdydami augalams: naudingi vabzdžiai ne maitina augalus, o nepalieka žalingų likučių. Priklausomai nuo rūšies, jie gali sutelkti dėmesį į vieną ar du konkrečius kenkėjus. Tačiau jie paprastai negali būti naudojami problemoms, susijusioms su pelėsiais ar grybeliais, spręsti. Nėra veiksmingi atgrasant graužikus ar kitus žinduolius.